Ось і літо добігає кінця, і незабаром стартуватиме осінь... Залишилося зовсім небагато часу до початку нового навчального року. Потрібно трішки подумати й про власне здоров'я, набратися сил перед трудоднями. Тож які можливості можна знайти у місті, щоб додати енергії, позитива і бути в формі.
Перш за все потрібно добре висипатися, адже без здорового сну організм не відпочине. Дві години до півночі вважаються сном краси, а після - сном здоров'я. Тож, якщо лягти о 22 год., то до 6 год. ранку можна добре виспатися, а організму дати можливість відновити життєві сили (фізичні та психологічні). Нормальним для дорослої людини вважається період сну 6-8 год на добу. Крім того корисним є і денний сон (сіеста). Він допоможе покращити продуктивність організму, м'язову пам'ять і очистити мозок від зайвої інформації.
Додати енергії допоможе вранішня зарядка. Якщо недалеко від будинку є стадіон, то це гарна нагода на свіжому повітрі збагатити свої клітини киснем та розім'яти кісточки. Загалом стадіон має багато можливостей для покращення здоров'я. Чого варте тільки ходіння босоніж по м'якій траві, вкритій росою. Отримуєш і задоволення, і користь: роса збагачує тіло енергією, покращує імунітет, допомагає подолати стрес, покращує кровообіг серцево-судинної системи, а вранішня прохолода тонізує тіло. А ще хода босоніж додає відчуття свободи.
Якщо періодично чергувати заняття на стадіоні з іншими видами руху, то можна постійно отримувати задоволення від занять. Наприклад, не менш корисним є катання на велосипеді або плавання. Їзда на велосипеді сприяє зміцненню м'язів, поліпшує роботу дихальних шляхів, благотворно впливає на обмін речовин.
Плавання взагалі король спорту. Якщо займатися регулярно, то це допомагає розвантажити хребет, розправити міжхребцеві диски, і загалом відновити здоров'я хребта легше і простіше у воді, ніж на суші. Природна вода з мікроелементами підвищить еластичність вашої шкірі. Цікаві припущення та порівняння роблять науковці, пояснюючи чому зморщується шкіра у воді. Якщо це привабила інформація, то читайте про це тут: http://scienceukraine.in.ua/allnews/health/meds/chomu-u-vodi-zmorshchuyutsya-paltsi. Крім того плавання корисно й для м'язів, а також поліпшує вентеляцію легень, покращує психоемоційний стан людини, знімає втому. Та й загалом природа дозволяє збагатити емоційні відчуття. На воді та біля водоймища відпочиваєш і душею, і тілом.
Не варто й забувати про сонячні ванни, оскільки вони підвищують захисні функції організму. Золотаво-коричневий колір шкіри, що утворюється завдяки підшкірному пігменту, покликаний захищати організм. Проте слід пам'ятати й про обмеження перебування на сонці тим у кого високий кров'яний тиск, сильне недокрів'я тощо. Загалом лікарі радять приймати сонячні ванни від 8 до11 год та від 16-17 год., іншими словами уникати прямих сонячних променів, які несуть багато сонячної радіації.
У тих хто довгий час проводить за комп'ютером та книжками нерідко з'являються такі проблеми, як остеохондроз, сколіоз і т.д. Сьогодні поліклініки мають фізіотерапевтичні кабінети з сучасним обладнанням. А вони пропонують і масаж, і лікувальні вправи. Курс масажа, як правило, становить 10 днів. За цей час Ви зможете покращити кровообіг судин у своєму тілі, запобігти закупорюванню судин, зменшити вміст вуглекислої кислоти і молочної кислоти, які викликають судоми. Масаж також покращить циркуляцію рідини в суглобах.
Для лікування остеохондроза, сколіоза медицина пропонує використати дошку Євмінова, на якій виконуються спеціальні вправи. Також дошка необхідна тим, хто має значне навантаження на хребет (спортсмени, шахтарі та ін.). Спеціальні вправи протягом певного часу допоможуть заповнити простір вздовж хребта, що утворився в результаті тракції, відновити хребет після перевантажень. Комплекс вправ можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=v-XK0_ZKVcY
Крім того кабінети обладнані достатньою кількістю тренажерів, які допоможуть тримати м'язи в тонусі. Головне - бажання зайнятися собою, щоб залишатися здоровим і сповненим сил та енергії.
Для тих, у кого не має часу ходити в тренажерні зали та фізіотерапентичні кабінети, доречним є виконання низки вправ для укріплення м'язів спини та поясниці, Ось тут знайдете нескладний комплекс вправ :) https://www.youtube.com/watch?v=gVUXpIPtJ_g. Успіхів, залишайтеся бадьороми та здоровими!
Немає коментарів:
Дописати коментар