Творча група вчителів правознавства Creative teamwork of teachers of juresprudence

Семінар-практикум учителів історії та правознавства Менської міської ради

10.04.2019 колеги району зібралися у стінах Макошинської ЗОШ. Приміщення школи збудовано ще 1937 р., проте вражає своїм еститизмом: багато квітів, просторість, вишуканість в оформленні кабінетів. Проведення семінару на тему "Формування ключових компетентностей на уроках історії" говорить про зростання рівня методичних заходів району. Під час семінару майтерно представила урок з історії у 5 класі "Хто заклав підвалини української історичної науки" Л.В. Леонтієва. Також колежанка ознайомила зі змінами до навчальних програм з історії України та всесвітньої історії у 2019-2020 н.р. Впреше на районному семінарі провів психологічний тренінг "Вікові кризи у дітей" к.п.н. В.І. Мозговий. Активна дискусія під час тренінгу, свідчить про актуальність питань, які порушували колеги.        

Районний семінар учителів історії та правознавства

26.11.2018 на базі Менської гімназії відбудеться семінар вчителів історії та правознавства. Метою семінару є реалізація проблеми творчої групи правознавства "Формування компетентності школярів засобами самостійної роботи на уроках історії та правознавства".

Результати роботи творчої групи в 2016-2017н.р.

     Одним із досягнень творчого колективу вчителів історії та правознавства став вихід методичного посібника практичних занять із правознавства (9-10 клас). Посібник надісланий в школи району і тепер кожен учитель предметник може використати його матеріали для власної практичної роботи. Це зручно, адже підготовка кожного практичного заняття займає багато часу. Тим більше практичні заняття - це нова форма уроків з правознавства у цьому році, передбачена навчальною програмою. Участь у підготовці посібника взяли вчителі: Щипун Ю.М., Жидкова Н.М,, Селюк С.П., Тужик С.Б. Посібник підготувала методист районного методичного кабінету Кордаш Н.В. Це вже другий посібник творчої групи. 

Методична проблема творчої групи 

на 2016-2017 н.р. 

"Набуття досвіду навчальної діяльності учнів шляхом реалізаціїметоду проектів"

21 лютого на базі Лісківської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар з теми "Роль суспільних дисциплін у набутті й застосуванні навчального досвіду учнями". Більше тут: 

на 2015-2016 навчальний рік

«Формування ключових  компетентностей учнів засобами інтерактивних технологій
 навчання»


     12 листопада 2015 р.творча група зібралася на базі Синявської ЗОШ І-ІІІ ступенів у рамках семінару з теми: "Використання навчального матеріалу з суспільних дисциплін як фактора національно-патріотичного виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції". Семінар був досить насиченим та різнобічним. Мали змогу поспілкуватися, обговорити методичні проблеми навчання та виховання учнів, та духовно відпочити, відвідуючи місця Синявки, які є гордістю села. 

     Під час заходу учасники семінару відвідали та проаналізували відмінно підготований урок "Київська Русь за Ярослава Мудрого" з ігровими моментами та міжпредметними зв'язками. Урок презентований вчителем Синявської ЗОШ Тужик С.Б. та учнями 7 класу.






     Також заслухали методичні рекомендації Леонтієвої Л.В .з теми "Формування національно-історичної свідомості учнів під час вивчення теми "Наш край" на уроках історії". Виступ колеги супроводжувався презентацією та порадами щодо організації краєзнавчої роботи, популяризації її серед мешканців району. 






     З доповіддю про залучення школярів до науково-дослідної та пошукової діяльності з краєзнавства виступила я, Жидкова Н.М. Під час виступу поділилася досвідом написання робіт з учнями в МАН, надала науково-практичні рекомендації, охарактеризувала методи дослідження, зупинилася на формах та методах залучення учнів до дослідницької діяльності, науково-методичному оформленні матеріалів. Селюк С. П. поділилася досвідом написання роботи в МАН з правознавства та прийомами аналізу джерельної бази. 

Разом з колегами під час семінару мали нагоду побувати й в унікальній архітектруній споруді ХVІІІст. - Покровській церкві. Більше про неї читайте тут: http://www.derev.org.ua/chernih/syniavka.htm 





     Із задоволенням послухали екскурсоводів у місцевому крєзначому музеї, де представлені речі ХVІІІ -ХХІст. Серед них є унікальні, як іспанське дзеркало ХVІІІст., бандура відомого народного співака-кобзаря Петра Ткаченка-Галашка, одяг та посуд, реманент минулих століть та ін.  




ПЛАН РОБОТИ

творчої групи вчителів правознавства

з проблеми:


«Формування ключових  компетентностей учнів засобами інтерактивних технологій
 навчання»

на 2014-2015 навчальний рік


Керівник творчої групи:
вчитель правознавства
Менської районної гімназії
Жидкова Наталія Миколаївна


Склад слухачів творчої групи
1. Жидкова Наталія Миколаївна – кпн, вчитель правознавства Менської районної гімназії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, стаж роботи 16 років
2. Леонтієва Людмила Василівна – вчитель правознавства Макошинської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, стаж роботи 25 років
3. Селюк Світлана Петрівна - вчитель правознавства Березнянської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, стаж роботи 27 років
4. Бредюк Володимир Миколайович - вчитель правознавства Стольненської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої категорії, стаж роботи 25 років
5. Щипун Юлія Михайлівна, вчитель правознавства Менської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Шевченка, спеціаліст І категорії, стаж роботи 23 роки
6. Силенко Дмитро Михайлович - вчитель правознавства Гусавської ЗОШ І-ІІ ст., спеціаліст, стаж роботи 1 рік
7. Шестаковська Ольга Леонідівна – методист РМК

План роботи (відкрити тут):



Під час проведення майстер-класу
(жовтень 2014 р.)



Майстер-клас із проблеми "Формування вміння формулювати правові поняття"
(2013 р.)

4 коментарі:

Анонім сказав...

Щира вдячність за невичерпний ентузіазм та змістовні майстер-класи!

Unknown сказав...

Підтримую. Усі засідання творчої групи під керівництвом Наталії Миколаївни - практичні і дієві, надихають учителів району до впровадження інноваційних технологій навчання.

Анонім сказав...

Скажіть, коли проходила творча група?

Наталія сказав...

Кожного року творча група проводить семінари, засідання, круглі столи тощо відповідно до тематики запланованих заходів