пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

"Усмішка" відбулася

https://drive.google.com/file/d/1vK8DWC2RHqI4yAXtNubNq5yQXt_AHVn7/view?usp=drive_link  Швидко пройшли літні активності у таборі "Усмішка". Для всіх охочих учнів активного і цікавого відпочинку свої двері відчинила "Усмішка". Уже третій рік поспіль діти мають змогу знайти нових знайомих, не забути освітні вміння та навички і не тільки... Табір працює за україно-шведським проєктом ''decide''. Всі активності у ньому були в ігрових формах, тож нудьгувати не було коли. Діти примножили свою "скарбничку" знаннями, позитивними емоціями, знайомствами та ін. 

Одна з локацій, в якій учні розвивали свої історичні та громадянознавчі пізнавальні здібності, - "скарбничка" (минулорічна - "подорожі"). Тож, чим ми примножии свою "скарбничку"? Для старших учнів - це досвідом від пізнавальних подорожей до Львова, Ужгорода, Риму, Парижу та ін. Чого вчилися? Пробували розробляти маршрут, вибирати зручний та вигідний транспорт подорожі, добирати сувеніри, місцеві смаколики, пізнавати традиції та ін. Як працювали? Звісно, у командах. Презентували все на плакаті, а вітали всіх оплесками. А ще було багато й іншого: знайомство, "географічна" гра в м'яч, побажання та ін.

Поповнили "скарбничку" й враженнями від відвідування бібліотеки. Що робили? Розгадували вікторину, приурочену до дня міста, пізнавали історичні факти про Мену, відгадували на фото знайомі місцевості та ін. Під час вікторини, були й суперечки. Зрозуміли, щоб їх розв'язати, - треба йти в музей :).  А ще у бібліотеці навчилися плести "менські" браслети. Тож у кожного у "скарбничці" є власноруч сплетений зелено-малиновий (кольори міста) браслет. Час, що залишився, провели в грі з іграшками: хто в грався в командний футбол, хто "рибу" ловиив, а хто з м'якими іграшками розважався. Багатьох не можна було "відірвати" від тих іграшок )). Час цього дня у бібліотеці пройшов швидко та весело. Ті, хто любить читати, могли переглянути нові надходження книжок у білібіотеку.

А ось у місцевому краєзнавчому музеї були різні локації. У музеї дізнавалися про нові історичні факти, вгадували експонати і навіть пробували ними користуватися (наприклад, ціпом, рубелем та ін.). Зрозуміло, що музейна локація з ціпом, була на вулиці. У приміщеннні ж особливо уважно слухали, сидячи прямо на підлозі, - так було легше і цікавіше :). Не забули й про свої таланти: захопливо слухали гру на піаніно (музейному експонаті)). "Муза" зачарувала інших: хтось навіть запитав, чи, бува, не має гітари у музеї :). Під оплески завершили екскурсію. Дехто навіть ретельно підготувався до подорожі: із власної "скарбнички" подарував музею експонат. Тож такий активний відпочинок пішов на користь усім. А ще учні мають змогу продовжити свій щоденник "подорожі" новими враженнями.     

Молодші учні теж грали в географічні забави з м'ячем. Свою "скарбничку" поповнили досвідом з етнографії: навчилися розпізнавати та розшифровувати символи вишиванки і навіть створювати власні.  

Тож активності були для всіх різні. А ось як це було, дивіться тут: музей, локація "подоржуємо1", 2 " складання маршруту, знайомство1, знайомствослухаємо місцеву історію

Немає коментарів: