субота, 13 червня 2015 р.

Мізинська стоянка унікальна багатьма фактами / Mezine is originality of many facts

Мізинці були спостережливі, винахідливі та майстерні. Поселення, що виникло близько 20 тис. років до нашої ери вражає багатьма фактами. По-перше, тут знайдено вироби із кісток, що слугували музичними інструментами і свідчать про існування давніх танців та музики у пізньопалеолетичну епоху. Були розшифровані й музичні графічні тексти. До музичних інструментів належить і мізинський браслет, що складається із 5 незамкнених кілець. С. М.Бібіков, чия монографія "Найдавніший музичний комплекс із кісток мамута" вийшла 1951р. і набула розголосу далеко за межами України, доводить факт існування музики в палеолетичну епоху.  
Смартська вишивка, що на малюнку, датується І століттям до нашої ери і є найдавнішою з досі відомих. Реконструкція її композиції дає підставу говорити про наявність поряд з орнаментальним шитвом сюжетних зображень, які мали глибокий символічний зміст. Вони розміщувалися на одязі жриці, яка, очевидно, виконувала ритуальніобряди, найімовірніше обряд культу родючості. Вишивка виконана технікою золотого шитва «у прикрій». Золоті нитки викладались за формою візерунка і прикріплювались до тканини, ймовірно, жовтою ниткою, яка не збереглася. Надзвичайна виразність і ювелірна точність малюнка досягається завдяки тому, що кожний елемент узору окреслюється золотим контуром. Важливим є і той факт, що техніка «в прикріп», використана на одязі жриці із Соколової Могили (І ст. н.е.), стала відомою у Візантії і Київській Русі лише у XII ст. Вишивка з поховання знатної сарматки відкриває й невідому техніку пряденого золота. Вона полягала в тому, що шовкова нитка була обпрядена вузенькою стрічкою чистого золота, витки спіралі щільно находили один на одного, утворюючи нитку, яка здається суцільнозолотою. 
Хранителем Мізинського музею і його батьком був його директор Куриленко Василь Єлисейович.   http://tour-cn.com.ua/news/vasil_kurilenko_khranitel_mezinskoji_perlini/2012-03-26-1595 http://dspace.nbuv.gov.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/24790/01-Kurylenko.pdf?sequence=1                   Найбільше вражаючим фактом є дослідження Куриленком місячного календаря мізинців. За свідченнями істориків він є у сім разів давніший, ніж у майя. http://golosukraine.com/publication/kultura/istoriya/na-chernigivshini-znajdeno-kalendari-u-sim-raziv-d/#.VXv0Zfntmko Зразки місячного календаря можна знайти тут: http://finka-free.livejournal.com/83298.html

Немає коментарів: