Рада зустрічі! Блог Наталії Жидкової, вчителя історії та правознавства Менської гімназії. Це платформа для спілкування, обміну думками та враженнями між учителями та учнями, батьками, студентами, науковцями.
субота, 30 квітня 2016 р.
неділя, 24 квітня 2016 р.
Вивчаємо історію з перших вуст / Genocide in Mena region in 1941-1943
Історію можна вивчати не тільки з підручників, а й шляхом спілкування з очевидцями подій. Сьогодні учні 8-А та 8-Б класів гімназії дізнялися про події 1941-1943 рр від очевидця подій Дорошенка Миколи Костянтиновича (історика за фахом, який закінчив університет ім. Шевченка у Києві). Розмова відбувалася у саду біля будинку Миколи Костянтиновича. Привітний господар не тільки розказав історію війни на Менщині, а й провів екскурсію по власному гоподарству, пригостив гостей яблуками з власного саду. Цікаво, що й місце будинку Миколи Костянтиновича історичне, адже на початку ХХ ст. приміщення було жіночою гімназію. Але розмова більше стосувалася питання геноциду.
Отже, у вересні 1941 р. у Мені було встановлено жорстокий окупаційний режим. Тричі місто піддавалося бомбардуванню, а населення, яке чинило опір встановленому режиму, окупанти знищували. У місті перебували німецькі, угорські, італійські війська. Після розквартирування військ почалися масові розстріли євреїв. Цікаво, що у місті до війни було дуже багато євреїв, адже місто було торгове. Микола Костянтинович, на підготовленій Владиславом Перепачаєм (учень 8-А) карті, показав місця розстрілу євреїв, райони їх проживання, синагоги.
пʼятниця, 1 квітня 2016 р.
До уваги юних дослідників!
Підписатися на:
Дописи (Atom)