Юридичний кабінет Jurisprudence room

Нові положення про підвищення кваліфікації вчителів

Як діяти, якщо не можеш захистити свої права в Україні? 

На сторінках преси можна знайти низку справ, які розглядаються в ЄСПЛ. Усім хочеться жити в правовій країні, де закон захищає людей. Приклад Ніни Куценко свідчить, що Європейська Феміда захищає. Читайте та аналізуйте.  Для учнів та вчителів це приклад ситуації для розвязання під час практичного заняття з правознавства "Захист прав в ЄСПЛ". 


Які нові зміни у законодавстві України прийнято впродовж 2016-2017 рр. 

у презентації:

Які положення законодавства щодо надання відпусток педагогічним працівникам:




Кримінально процесуальний кодекс України вводить новий інститут - суд присяжних. Пропоную презентацію виступу із Міжнародної науково-практичної конференції "Дев'яті юридичні читання. Політико-правова реформа в Україні: історія, сучасність, перспективи" (24-25 травня 2013р.)


https://drive.google.com/file/d/0B_Jq_7v_4CIxN0JzendkWlZDUGc/view?usp=sharing

Текст виступу: Жидкова, Н. М. Суд присяжних в Україні: де-факто і де-юре / Н. М. Жидкова. - С .187-189 //     Дев'яті юридичні читання. Політико-правова реформа в Україні: історія, сучасність, перспективи [Текст] : матеріали Міжнар. наук. конференції, 24-25 травня 2013 року, м. Київ, Україна / М-во освіти і науки України, Нац. акад. наук України, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Київський ун-т права, Громадська організація "Феміда", Центр правової освіти інауки ; [редкол. В. П. Андрущенко [та ін.]]. - К. : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2013. - 439 с.     

Про майнові права та обов'язки чоловіка та жінки в фактичному шлюбі


Сімейний кодекс України встановлює права а обов'язки чоловіка та жінки, зокрема право на сумісну власність, утримання одного із осіб, що проживають однією сім'єю та утримання дитини...(докладніше тут...http://smartlady.com.ua/prava-ta-obovyazky-zhinky-i-cholovika-u-faktychnomu-shlyubi-zhidno-z-simejnym-kodeksom-ukrajiny/)

2 коментарі:

Unknown сказав...

Коли ж наш суд буде "судом рівних над рівними"?

Наталія сказав...

Відповідь на це питання не обмежується лише введенням суду присяжних, який має ще на законодавчому рівні вдосконалитися. Повинно відбутися реформування судової системи. У нашій практиці, "вчителів-правників",крім формування предметних знань та вмінь, має бути дієвим ще один із компонентів навчання учнів - це формування ціннісних орієнтацій.